Biopsja Skóry Głowy - Biopsja w Leczeniu Łysienia

Biopsja skóry głowy

Biopsja polega na pobraniu od Pacjenta fragmentu owłosionej skóry głowy. Badanie zaliczane jest do podstawowych zabiegów chirurgicznych w praktyce dermatologicznej. W połączeniu z trichoskopią, trichogramem oraz innymi badaniami laboratoryjnymi, umożliwia ustalenie rodzaju łysienia zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Wynik biopsji oraz postawienie właściwej diagnozy odgrywają kluczową rolę w wybraniu oraz wdrożeniu odpowiednich metod leczniczych. U niektórych Pacjentów istnieje konieczność pobrania kilku wycinków skóry.

Na czym polega ten zabieg?

Biopsja polega na pobraniu fragmentu skóry z miejsca zmienionego chorobowo i/lub pozornie zdrowego. Po zabiegu, konieczne jest założenie szwów. Pobrany materiał poddaje się ocenie histologicznej i/lub immunopatologicznej.

Podczas biopsji pacjent powinien poinformować lekarza o wszelkich dolegliwościach takich, jak: np. silny ból, osłabienie, czy duszność. Dzięki temu, zabieg przebiega w bezpiecznej i komfortowej atmosferze. Przed zabiegiem nie trzeba wykonywać badań laboratoryjnych.

Biopsję przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym 1% lub 2% roztworem lignokainy. Wycinek skóry jest pobierany skalpelem lub sztancą o średnicy 2-8 mm. Następnie, w miejscu pobrania zakłada się szwy. Materiał biopsyjny podlega odpowiedniemu opracowaniu technicznemu oraz ocenie mikroskopowej.

Długość zabiegu waha się od 15 do 30 minut. Wynik biopsji jet dostępny po 10-14 dniach. Wszystkie wyniki podaje się w postaci opisu.

W jakich okolicach można wykonać zabieg?

Owłosiona skóra głowy.

Jakie efekty daje ten zabieg?

Badanie wycinka skóry wraz z włosami pozwala na jednoznaczne zdiagnozowanie rodzaju wypadania włosów.

Jakie są zalecenia po badaniu?

Po zabiegu pacjent nie powinien ściągać opatrunku przez 1-2 dni, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Szwy zostają usunięte po 7-14 dniach.

Jakie są przeciwwskazania?

Brak

Cena: 350 zł

Zobacz inne zabiegi