Trichoskopia - Komputerowe Badanie Trychologiczne Włosów. Analiza Włosów Gdańsk

Trichoskopia - komputerowe Badanie Trychologiczne Włosów

Trichoskopia to cyfrowa metoda badania włosów, która jest wykonywana za pomocą dermatoskopu z oprogramowaniem komputerowym i cyfrowym aparatem fotograficznym – wideodermatoskopem. Zaawansowana technika urządzeń pozwala na obserwowanie włosów w powiększeniu 20-, a nawet 70-krotnym. Badanie umożliwia ocenę kondycji łodyg włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczającej jej skóry. Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne. Nie wymaga golenia, czy farbowania włosów, a obrazy mogą zostać zarchiwizowane.

Na czym polega badanie? 

Przed badaniem nie należy wykonywać intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych (trwała ondulacja czy farbowanie włosów, intensywne mycie silnie oczyszczającymi szamponami). Trichoskopia jest całkowicie bezinwazyjna i bezbolesna, gdyż pozwala na ocenę kondycji włosów bez ich pobierania. Wszystkie dane zbiera kamera, która bada włosy i skórę głowy w okolicy czołowej, skroniowej i potylicznej. W każdej z nich lekarz robi 4 zdjęcia.

Jakie efekty daje trichoskopia?

Metoda umożliwia zdiagnozowanie wszystkich typów łysienia, w tym łysienia androgenowego oraz przewlekłego łysienie telogenowe. Trichoskopia sprawdza się także w diagnostyce włosów ułamanych, resztkowych oraz dystroficznych. Dzięki niej można również wykryć choroby zapalne – takie jak liszaj płaski i liszaj rumieniowaty krążkowy (DLE). Badanie trichoskopowe jest również podstawowym narzędziem pozwalającym monitorować postępy leczenia wypadania włosów.

W jakich okolicach można wykonać badanie?
Cała skóra owłosiona głowy.

Jakie są zalecenia po badaniu?
Brak

Jakie są przeciwwskazania?
Brak

Cena: 250 zł

Trichoskopia - jak wygląda badanie włosów?

Zobacz inne zabiegi