Gabinet Trychologiczny Gdańsk
Umów konsultację ze specjalistą →
dr Trycholog Gdańsk
Marii Skłodowskiej-Curie 3 (gab. 5)
80-210 Gdańsk
tel: 793 997 080
Szampony, wcierki, odżywki, maski… Ciągłe wizyty u kolejnych dermatologów, badania krwi… Wciąż widzisz wypadające kępy włosów, Twoja fryzura się przerzedza, a może nawet zauważyłeś/-aś już łyse partie.
Walczysz z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem? Zapomnij o półśrodkach i metodach, które nie przynoszą zadowalających rezultatów. Trycholog Gdańsk – oto odpowiedź. W naszym gabinecie oferujemy zarówno kompleksową, profesjonalną diagnostykę, jak i wiele profesjonalnych zabiegów, podczas których efektywnie zwalczysz problem nadmiernie wypadających włosów.
Przyczyny wypadania włosów
Przyczyny wypadania włosów mogą mieć genezę w wielu dolegliwościach, a poznanie tych czynników jest konieczne do wdrożenia odpowiedniej terapii. Należy pamiętać, że często czynniki te występują równolegle.
Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów należą:
- stany chorobowe skóry głowy: np. grzybica skóry głowy, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łupież, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry głowy,
- łysienie androgenowe: łysienie spowodowane skłonnościami genetycznymi,
- łysienie bliznowaciejące: mieszki włosowe zastępowane są tkanką włóknistą i kolagenem,
- łysienie plackowate: powodowane czynnikami autoimmunologicznymi,
- wahania hormonów: występujące zarówno przy chorobach o podłożu hormonalnym, jak i np. podczas ciąży, menopauzy oraz przy przyjmowaniu leków hormonalnych
- niedobory witamin i minerałów: mogą być spowodowane nieodpowiednią dietą, nagłą utratą wagi lub problemami z przyswajaniem składników,
- niektóre leki: np. chemioterapia, antybiotyki,
- stres,
- ogólne osłabienie organizmu,
- zatrucia metalami ciężkimi,
- nieodpowiednia pielęgnacja włosów,
- palenie papierosów.
Wiemy, że wypadanie włosów może wynikać z wielu innych dolegliwości. Dlatego współpracujemy z Clinica Cosmetologica, Clinica Dermatologica oraz Centrum Zdrowia Lifemedica. W razie konieczności kierujemy pacjentów na konsultacje z innymi specjalistami.
Po pierwsze, kompleksowa diagnostyka
Pierwszym krokiem do skutecznej kuracji jest określenie przyczyn wypadania włosów. Wiedząc o tym, oferujemy kompleksową ofertę diagnostyki. Pierwszą wizytę przeprowadza kosmetolog trycholog (specjalista od wypadania włosów i łysienia). Zaczyna on od szczegółowego wywiadu, jeżeli zajdzie taka potrzeba, poprosi o wykonanie badań krwi przed kolejnym spotkaniem. Następnie wykonuje się dwa badania.
Trichoskopia
Jest to badanie wykonywane za pomocą dermatoskopu. Polega na oglądaniu skóry głowy oraz włosów na dużym powiększeniu. Jednocześnie wykonuje się zdjęcia, które wysyłane są do analizy laboratoryjnej.
Trichogram
Podczas tego badania pobiera się od 50 do 100 próbek włosów i wysyła je do laboratorium. Tam badaniom poddawane są cebulki, ale też łodygi włosów.
Druga wizyta
Po około miesiącu gotowe są wyniki Trichoskopii i Trichogramu. W tym czasie powinniśmy wykonać badania krwi, jeżeli nas o to poproszono. Z kompletem badań udajemy się na drugą wizytą. Na podstawie wyników kosmetolog wybiera najlepszą kurację. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, pacjent może zostać pokierowany na konsultacje dermatologiem trychologiem.
Nowoczesne leczenie
Dzięki szczegółowej diagnostyce, można ustalić najbardziej optymalny plan leczenia. Wybierać można z szerokiej oferty innowacyjnych zabiegów.
Mezoterapia
Jedną z najczęściej stosowanych metod jest mezoterapia. Wyróżnić możemy mezoterapię igłową, mikroigłową i bezigłową. Wszystkie zabiegi polegają na podaniu składników aktywnych do skóry.
Bardzo często w mezoterapii wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe. W takim przypadku wizyta zaczyna się od pobrania od pacjenta krwi, która następnie zostaje odwirowana. Tak otrzymane osocze można podać podczas zabiegu. Zaletą jest tu bardzo wysoko efektywność.
Mezoterapia igłowa
Najbardziej tradycyjnym typem mezoterapii jest mezoterapia igłowa. Zabieg polega na wstrzyknięciu odpowiedniej substancji za pomocą kaniuli – specjalnej igły. Konieczne jest wykonanie kilku wkłuć. Zabieg nie jest bolesny, ale można podać znieczulający krem. Do uzyskania satysfakcjonujących efektów konieczne jest wykonanie serii 4 – 7 zabiegów, które mają miejsce co około 7 dni.
Dermapen / Mezopen - mezoterapia mikroigłowa
Dermapen/Mezopen to niewielkie urządzenie, którego głowica pokryta jest małymi igłami. Są one w stanie wykonać nawet 80 tysięcy wkłuć na minutę, a głębokość ich ingerencji można regulować. To kolejny sposób na podanie substancji odżywczych do skóry. Najczęściej wykonuje się około 8 zabiegów.
Dermojet - mezoterapia bezigłowa
Dermojet to nowoczesne urządzenie służące do wykonywania zabiegów mezoterapii bezigłowej. Zabieg zaczyna się od napełnienia go odpowiednią substancją. Następnie podaje się ją do skóry. Zabieg jest skuteczny, a jednocześnie bezpieczny i bezinwazyjny.
Karboksyterapia
Podczas karboksyterapii podskórnie lub śródskórnie za pomocą urządzenia Reology2 wstrzykuje się dwutlenek węgla. Skutkuje to rozszerzeniem naczyń krwionośnych, utworzeniem nowych naczynek oraz odnową komórek. Do osiągnięcia zadowalających efektów, konieczne jest wykonanie 4 – 8 zabiegów, które mają miejsce raz w tygodniu.
Kriomasaż Cryo-S
Dobre efekty można również osiągnąć podczas krioterapii. Do obniżenia temperatury tkanek wykorzystuje się podtlenek azotu. Kriomasaż Cryo-S pobudza odnowę biologiczną, a do tego stymuluje krążenie krwi i limfy. Stosuje się go przede wszystkim przy łysieniu plackowatym.
Dr.CYJ Hair Filler
Kolejną propozycją jest Peptydowa Terapia Włosów czyli zabiegi Dr.Cyj Hair Filler. To specjalny koktajl odżywczy zawierający aż 7 peptydów oraz kwas hialuronowy. Podaje się go podczas iniekcji. Do uzyskania zamierzonych efektów konieczne są 4 zabiegi, które mają miejsce co 2 tygodnie oraz dodatkowy zabieg po pół roku.
Terapia UVA/UVB/PUVA
Skuteczną propozycją są również zabiegi wykorzystujące promieniowanie UV. Wizyta zaczyna się od podania preparatu uwrażliwiającego na słońce (zewnętrznie lub wewnętrznie). Następnie skóra poddawana jest działaniu promieni UVA i UVB. Wykonuje się najczęściej 3 zabiegi w tygodniu, a cała kuracja trwa od 6 tygodni do kilku miesięcy.
Jak przygotować się do pierwszej wizyty?
Podczas pierwszej wizyty kosmetolog trycholog przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, a następnie wykonuje badania Trichogram i Trichoskopię. Trzy dni przed tymi badaniami nie można myć głowy. Przed samą wizytą nie powinno się również farbować włosów i wykonywać trwałej ondulacji. Jeżeli na którejś z kolejnych wizyt będzie wykonywany zabieg, wymagający od nas przygotowania, kosmetolog lub lekarz nas o tym poinformują.
Kiedy zdecydować się na leczenie?
Oczywistym wskazaniem do udania się do trychologa jest nadmierne wypadanie włosów lub łysienie. Pomoc uzyskamy również, jeżeli występują u nas takie problemy, jak:
- łysienie plackowate,
- łysienie bliznowaciejące,
- łysienie polekowe,
- łysienie androgenowe,
- łojotokowe zapalenie skóry głowy,
- łupież,
- grzybica skóry głowy,
- atopowe zapalenie skóry głowy,
- łuszczyca skóry głowy.
Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów
Niemalże wszystkie zabiegi kosmetologii i dermatologii wiążą się z pewnymi przeciwwskazaniami. Nie występują one jednak w przypadku Trichoskopii i badania Trichogram. Podczas dobierania metody leczenia, kosmetolog lub lekarz wezmą pod uwagę wszelkie możliwe przeciwwskazania i dobiorą zarazem bezpieczny i skuteczny zabieg.