Osocze bogatopłytkowe na włosy to jedna z najskuteczniejszych substancji, wykorzystywanych podczas zabiegów mezoterapii. Podaje się je zarówno w ramach mezoterapii igłowej, mikroigłowej, jak i bezigłowej. Są to efektywne, a jednocześnie bezpieczne rozwiązania. Bez względu na to, jaki rodzaj mezoterapii osoczem zostanie u nas wykonany, do uzyskania satysfakcjonujących efektów konieczna będzie seria zabiegów.
Osocze na włosy wykorzystuje się u osób.:
Choć zabiegi mezoterapii osoczem są bezpieczne, to istnieją jednak przeciwwskazania do ich wykonywania, a należą do nich:
W efekcie przeprowadzenia pełnej serii zabiegów dochodzi do powstrzymania wypadania włosów oraz pobudzenia wzrostu nowych.
U niektórych osób po zabiegach mogą występować podrażnienia, które jednak nie powinny być znaczne. Najczęściej są to zaczerwienienie oraz miejscowa tkliwość. Dolegliwości te zazwyczaj ustępują po kilku godzinach.
Nie musisz przygotowywać się do zabiegu.
Nie istnieją specjalne zalecenia pozabiegowe.
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym polega na podaniu śródskórnym lub podskórnym substancji czynnej. Wizyta zaczyna się od pobrania od pacjenta krwi, która następnie umieszczana jest w specjalnej wirówce. W ten sposób wyodrębnione osocze podaje się podczas zabiegów.
Osocze bogatopłytkowe można podać podczas mezoterapii igłowej, mikroigłowej (Dermapen/Mezopen) lub bezigłowej (Dermojet). To, jaki wariant zabiegu zostanie wykonany, zależy od wielu indywidualnych czynników.
W zależności od wybranej metody zabiegi trwają około 15 – 30 minut.
Istnieje możliwość podania miejscowego znieczulenia. Dla uzyskania najlepszych efektów zabiegi wykonuje się w serii, która to najczęściej obejmuje ok 4 – 6 wizyt. Dokładną ilość i częstotliwość ustala kosmetolog lub lekarz.